Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 16.01.2019 20:26:03 

Králíčci a různé druhy jejich povah
Králíčci a různé druhy jejich povah...
 
 
Mini lop
 toplemeno stojí za pozornost . Mini Lop vypadá jako velké plyšové hračky : zavalitý obličej, uši dolů , pevné tělo ,  měkké srsti i když to není opravdu nejmenší plemeno .Uchvátí svou povahou a vzhledem

Minilop váží do 1,6kg a na plemeno beránků jeto nádhera
Lop - ušatý králíci byli známí v Evropě po staletí ,původní plemeno byl anglický Lop . Případně další plemena vyvinuté , včetně německého Big . Ten byl vyšlechtěn k malé Chinchille králíka , a němečtí chovatelé vyvinuli malý lop se nazývá Klein Widder , nebo "malý závěsný ucho . " V roce 1970 ,kalifornský muž jménem Bob Herschbach zahlédl na výstavě v německém Essenu . Koupil si tři a odvezl je do Spojených států a začal jejich chov , prošlechtěním Chinchilli . Plemeno přitahovalo určitou pozornost a byl poprvé představen na Arba jako Kline Widder , ale jméno bylo měněno k Mini prořezato v 19'74 , protože to mělo veřejný obdiv.

Mini Lop vypadá jako menší verze francouzského berana . Hlava by měla být " buldok " tvar - široká a masivní . Tělo by mělo být velmi hluboké a kulaté, s pevnou kostí . Srst je luxusní  . Mini Lop je uznáván v mnoha barvách , ale stejně jako ostatní berani  je uveden ve dvou skupinách , rozbité struktury a pevného vzoru . Nejběžnější uznávané barvy jsou kaštan aguti , opál , činčila , a ocel .
Nyní jsou prošlechtěni NHD a satén beránkem a nyní se kříží i rex beránkem ,aby do chovu rex beránků se prošlechtila krásná krátká kulatá hlava.

 V současné době jsou  dva národní Speciální kluby pro Mini lop . Králík Club American Mini Lop drží Arba chartu .

 
 
Rex beránci
Povaha:
jsou opravdu plyšoví ,připomínají při hlazení sametové polštářky,velmi rádi se nechají hladit pohlavě bývají až vlezlí ,že Vám nadzvedávají ruku a dožadují se pozornosti ,dosti často olizují ruce a opravdu to nejsou žádný povaleči ,aktivitu mají vydatnou.
HMOTNOST:S váhovou kategorii jeto opravdu různé
od 1,400g až 1,800g,záleží i natom jak králíčkům dopřáváte .
CHARAKTERISTIKA:Tento druh kralíčka a srsti už není tak obvyklý, nicméně je jich tady stále velmi málo , nejvíce jsou k vidění velcí kastorexové,zakrlý rex krátkouchý ,ale beránků je stále málo. Srst je mimořádně hustá a pružná. Je kolmá ke kůži, ideální délka je 14 - 15mm . Tyto králíčci dosti často mývají vylisaní srsti,ale nejedná se o chorobu ,ale součást línání a naprostí nesmysl je ,že rexíci nelínají ,línají opravdu dosti v pravidelném intervalu a  rozhodně pokud má někdo alergen na králíčka tak nedoporučuji ,(spousta lidí napíše že králíček je vhodný pro alergika ,ale jeto nesmysl,) . Mláďata rexů jsou kudrnatá, rovněž vousky jsou zakrouceny. Celkově srst působí velmi hebce jak na pohled tak na dotyk. Všeobecně jsou tato zvířata více zvědavá a temperamentní. Rovněž tato srst nevyžaduje inztenzivní péči, platí to samé jako u klasické srsti.  Barevné zastoupení je v dnešní době už poměrně velké,
a myslím si že opravdu u nás najdete hodně barevných variant.
P.S.OBČAS SE STÁVÁ ŽE KRÁLÍČEK V DOBĚ PŘELÍNÁNÍ VYLYSÁ A JETO DOSTI ČASTÝ JEV A NIČEHO SE BÁT NEMUSÍTE KRÁLÍČKOVI TO DANNÉ MÍSTO OPĚT ZAROSTE!!!!!
 

 
 
 
 
ZAKRSLÝ  TEDDY
 
 
POVAHA: Teddy je opravdu mazlíček se vzhledem plyšového medvídka, s mazlivou a milou povahou. Je přítulný, neskutečně hodný a čistotný! Nikdy nesmíme však zapomínat že se jedná o živou bytost se všemi potřebami a nikdy by se sním nemělo zacházet jako s hračkou,ale jako s živým tvorečkem!
 
 
HMOTNOST dospělého Teddy je mezi 800 g a 1700 g.
Samičky při využití v chovu by měly vážit více než 1000 g, neboť příliš malé samičky nejsou vhodné k chovu. Ideální váha zakrslé samičky Teddy se pohybuje kolem 1350 g.
Hmotnost dospělého samečka by měla být 1000 g až 1350 g, přičemž ideální hmotnost je také 1350 g.

TVAR TĚLA: Tělo má být krátké, zavalité a válcovité. Králík je od předu dozadu rovnoměrně široký. Pánev je správně zakulacená. Nohy jsou krátké, malé, tlapky kulaté. Teddy by měl být stejně široký v předu i v zadu. Ocásek je pevně přitisknut k tělu a měl by kopírovat směr páteře.


HLAVA samce i samice má mít široké čelo. Ve srovnání s tělem by hlava měla být výrazná, krátká a silná.
Krk je velmi krátký a sotva rozeznatelný.
Oči jsou velké a vystupují ze silných očních kostí. Měly by být tmavé. Modré oči jsou přípustné (často velmi žádané).
Uši nejsou příliš blízko u sebe, aby tam bylo dost místa pro hustou srst. Ouška mají být pěkně zaoblená a osrstěná. Délka je od 4 cm- 6,5 cm, přičemž ideální délka uší je 5,0 - 6,3 cm.


KŮŽE má přiléhat k tělu bez laloků a nemá nikde tvořit záhyby nebo převisy. Rozdíl mezi pohlavími by měl být minimální.

SRST: Důležitá je kvalita a délka, čím hustší, tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá. Přestože je srst dlouhá, mělo by se dbát na to, aby se dala snadno udržovat! V žádném případě nesmí dojít ke zplstění!
Jsou přípustné všechny barvy.


 
 


 
 
ZAKRSLÝ  TEDDY  BERÁNEK
 
 
 
Povaha :Teddy  beránek s ušima dolů. Teddy beránci jsou ještě mazlivější a klidnější povahy než Teddy králíčci, a přestože bývají o trochu (pár dkg) těžší, nacházejí díky své přítulnější povaze také velkou oblibu! Hmotnost dospělého Teddy beránka je mezi 1300 g a 2000 g.

HMOTNOST: Ideální váha samičky je 1600-1900g.
Ideální váha samečka je 1500-1800g. Samečci by měli být menší než samičky.
V poslední době i Teddy beránky můžete vidět ve váze 1000-1200gr, tedy menší než doporučuje standard!

TVAR TĚLA: ve stavbě těla a formátu má Teddy beránek odpovídat plně standardu zakrslého Teddy - viz výše.
Jsou krátcí, zavalití, rozložití, mají široký hrudník. Krk je sotva rozpoznatelný. Při tom mají mohutný od předu do zadu stejnoměrný, krátký trup se zaoblenou pánví stejně jako krátkou a masivní šíjí. Spodní část je pořádně zaoblená. Nohy jsou krátké a ne příliš drobné. Hřbet je krásně prohnutý.

HLAVA je krátká s širokým čelem i nosem a „beraním“ výrazem, z profilu je vidět zřetelně zaoblené čelo a nosní část. V porovnání s tělem je hlava mohutná a nápadná. U samiček je hlava o něco elegantnější. Jinak je samec od samice rozlišitelný jen málo.
Uši - k charakteristickým znakům berana patří tzv. korunka. Na začátku uší se nacházejí výrazné hrbolky, které jsou známy jako korunka. Uši visí podkovovitě z hlavy dolů a přiléhají k tělu (mláďatům můžou trochu zlobit a poletovat). Délka od špičky ucha po špičku ucha (rozpětí) by měla být mezi 24-26 cm.
Oči jsou velké a vystupují ze silných očních kostí. Měly by být tmavé. Modré oči jsou přípustné (často velmi žádané).

SRST: Čím hustší tím lepší. Srst by měla být na celém těle stejně dlouhá (i na hlavě). Přestože je srst dlouhá, měla by být snadno udržovatelná, a nemělo by v žádném případě docházet k zplstnatění.
TOPlist